top of page

ActiMaris-pro rychlé hojení ran a zánětů

ActiMaris výrazně urychluje hojení chronických ran, jako jsou bércové vředy, infekční rány, proleženiny, píštěle. Podporuje také rychlé a nekomplikované hojení akutních ran, jak poúrazových, tak pooperačních, včetně čerstvých jizev. Snižuje zánět na kůži i sliznicích, podporuje hojení těžších forem akné, dále aftů, oparů, infekčních koutků či zánětů dásní a sliznice ústní dutiny. Při akutních infektech a zánětech v krku a nosní dutině rychle eliminuje mikroby, snižuje zánět a ulevuje od obtíží. S úspěchem ho používají i pacienti se vzácným onemocněním kůže, jako je například nemoc motýlích křídel.


brozura_actimaris_
.pdf
Download PDF • 1.02MB

actimaris_skladacka_nahled
.pdf
Download PDF • 340KB
Účinnost ActiMaris spočívá v synergické síle aktivního singletového kyslíku a mořské vody. Tyto přírodní složky společně rychle a účinně čistí a prokysličují rány a záněty. Navíc rychle ničí široké spektrum mikrobů. Produkt je 100 % přírodní, je vhodný jak na kůži, tak i na sliznici dutiny ústní, nosní i genitálií. Je vhodný i pro děti, kojence a novorozence.

ActiMaris obsahuje NaOCl vyrobený elektrolýzou z přírodních složek, aktivní, tzv. singletový kyslík, mořskou sůl s velkým množstvím minerálních látek a ionizovanou zásaditou vodu. Tato jedinečná kombinace funguje jako přírodní antimikrobiální činidlo, které ránu účinně a velmi šetrně zbavuje bakterií, virů, kvasinek a plísní. Navíc dodává ráně kyslík a energii, které jsou potřebné pro úspěšné a rychlé hojení.

ActiMaris Forte roztok - na hojení ran a zánětů


Rychle ránu vyčistí, sníží zánět a nastartuje hojení. ActiMaris Forte roztok je obzvláště vhodný na urychlení hojení chronických, špatně se hojících ran, bércových vředů, infekčních ran, proleženin apod. Výborně se také osvědčil při čištění kůže u těžších forem akné. Dokáže rychle eliminovat bakteriální a plísňové infekce jak na kůži, tak i na sliznici (dutina ústní, genitálie). Používá se k obkladu rány (navlhčená gáza), mechanickému čištění kůže (např. navlhčený vatový tampón), k výplachům ústní dutiny či genitálií. Obsahuje vysoce energetický aktivní kyslík, mořskou sůl s minerálními látkami a ionizovanou zásaditou vodu.Na čištění, dekontaminaci, snížení zánětu a urychlení hojení:

 • chronických a špatně se hojících ran – bércové a diabetické vředy, hnisavé, zapáchající rány, dekubity – proleženiny, píštěle

 • akutních ran – odřeniny, řezné, tržné rány, puchýře, otoky, opruzeniny, rány po bodnutí hmyzem

 • zánětlivých procesů na kůži a sliznici – těžší formy akné, akutní i chronické záněty hltanu a krčních mandlí, záněty dásní, parodontitidy, afty, opary, záněty zvukovodu, neštovic

 • plísňových infekcí na kůži, ve zvukovodu, v dutině ústní, na genitáliích

 • vstupních míst katetrů, stomií, PEG trubic a drénů

 • k dekontaminaci těla při pozitivním nálezu MRSA / VRE.

ActiMaris Forte díky svým vlastnostem prokázal, že:

 • snižuje zánět a urychluje hojení ran

 • ničí široké spektrum mikrobů (bakterie, viry, kvasinky, plísně, spory)

 • čistí rány a záněty od hnisu a povlaku – díky oxidačnímu efektu kyslíku

 • dodává kyslík a potřebou energii do rány – napomáhá hojení a tvorbě nové tkáně

 • vytváří optimální pH v ráně a tím napomáhá hojení – díky účinku zásadité mořské vody

 • snižuje otok, bolest a případný zápach ran

 • na rozdíl od antibiotik nevzniká na antimikrobiální účinek kyslíku rezistence

Jak používat ActiMaris Forte roztok:

Při čištění chronických hnisavých ran:

1. Ránu nejdříve vypláchneme vodou nebo přípravkem ActiMaris Sensitiv – roztokem na výplach ran, aby se odstranily případné nečistoty nebo povlaky. 2. Roztokem ActiMaris Forte navlhčíme sterilní krytí (čtverec) a přiložíme na ránu. Podle potřeby můžeme lehce překrýt obinadlem. 3. Navlhčené krytí ponecháme na ráně minimálně 10 minut působit. 4. Poté případně setřeme /odstraníme další nečistoty a povlaky. 5. Aplikaci navlhčeným krytím můžeme opakovat i několikrát denně dle stavu rány. Doba a četnost aplikace není nijak omezena. Je třeba pokračovat v aplikaci, dokud všechny povlaky a nekrózy nejsou snadno odstranitelné a rána není opticky čistá. 6. Pro urychlení hojení doporučujeme poté nanést přímo na ránu ActiMaris Gel na hojení ran (vrstvu cca 1-2 mm) a překrýt sterilním krytím. 7. Výměnu obvazů s ošetřením rány roztokem ActiMaris Forte a následnou aplikací ActiMaris Gelu provádíme dle potřeby a stavu rány, optimálně 1 – 2x denně. Pozn: V případě obtížně odstranitelných obvazů a krytí doporučujeme navlhčit je roztokem ActiMaris Sensitiv po dobu alespoň 5 minut, aby se daly snadněji odstranit bez poškození nově vytvořené tkáně.

ActiMaris Sensitiv roztok - na rány, záněty, infekce


Určený k aktivní podpoře hojení ran a zánětů na kůži i sliznici. Vhodný pro čištění ran od hnisu, povlaku a pro snížení množství mikrobů (biofilmu) v ráně. Dále pro snížení zánětu, otoku a podpoře procesu hojení. Určený i pro citlivou a podrážděnou kůži a sliznice dutiny ústní, nosní a genitálií. Vhodný i pro děti a kojence. Používá se k obkladu či oplachu rány, mechanickému čištění (např. navlhčeným vatovým tampónem), k výplachům a ošetření dutiny ústní při výskytu např. aft, kandidózy, zánětů dásní či jazyka. Při zánětech hltanu a krčních mandlí vhodné použít ke kloktání. Vhodný i k výplachům dutiny nosní při akutních či chronických zánětech nosu a vedlejších nosních dutin. Obsahuje vysoce energetický aktivní kyslík, mořskou sůl s minerálními látkami a ionizovanou zásaditou vodu.ActiMaris Sensitiv doporučujeme:

Na čištění a zvlhčení ran, snížení zánětu, dekontaminaci a urychlení hojení:

 • akutních ran – odřeniny, řezné a tržné rány, opruzeniny, spáleniny, puchýře, rány po bodnutí hmyzem

 • chronických a infekčních ran – bércové a diabetické vředy, dekubity, píštěle

 • zánětlivých procesů na kůži a sliznici – akné, aft, oparů, infekčních koutků, zánětů dásní, zvukovodu, neštovic

 • zánětů sliznice hltanu a nosní dutiny

 • plísňových infekcí v dutině ústní, nosní a na genitáliích

 • čerstvých pooperačních ran a jizev

 • popálenin 1. až 3. stupně

 • vstupních míst katetrů, stomií, PEG trubic a drénů

 • Na peroperační čištění, oplachy a výplachy ran. Na zvlhčení a změkčení obvazového materiálu a krytí ran při jeho výměně, pokud je přilepeno k ráně. Dekontaminace při pozitivním nálezu rezistentních bakterií (MRSA, VRE)

Jak používat ActiMaris Sensitiv roztok:

Na akutní rány, odřeniny, popáleniny, apod.

1. Z rány nejdříve odstraníme případné hrubé nečistoty, zbytky oděvů, povlaků, apod. 2. Ránu vyčistíme roztokem ActiMaris Sensitiv, tj. nalijeme roztok přímo na ránu nebo roztokem důkladně navlhčíme gázu (čtverec), přiložíme na ránu a necháme 15 – 20 min. působit. 3. Pro urychlení hojení doporučuje poté nanést přímo na ránu ActiMaris Gel na hojení (vrstvu 1 – 2 mm) a případně překrýt sterilním krytím nebo náplastí. 4. Výměnu krytí a obvazů s následnou opakovanou aplikací ActiMaris roztoku a gelu provádíme dle potřeby a stavu rány, optimálně 1 – 2x denně.

Při hojení chronických ran:

1. Roztokem ActiMaris Sensitiv navlhčíme sterilní krytí, přiložíme na ránu a necháme 15 minut působit. Podle potřeby můžeme lehce překrýt obinadlem. 2. V případě závažné, hnisající, nebo zapáchající rány ponecháme minimálně 20 minut nebo použijeme ActiMaris Forte – roztok na čištění a hojení ran. 3. Pro urychlení hojení poté doporučujeme nanést na ránu ActiMaris Gel na hojení (vrstvu 1 – 2 mm) a překrýt sterilním krytím. 4. Celý postup opakujeme 1 – 2x denně dle stavu rány. Doba a frekvence aplikace není nijak omezena. Je třeba pokračovat v aplikaci, dokud všechny povlaky a nekrózy nejsou snadno odstranitelné a rána není opticky čistá. Pozn: v případě obtížně odstranitelných obvazů a krytí doporučujeme navlhčit je roztokem ActiMaris Sensitiv po dobu alespoň 5 minut, aby se daly snadněji odstranit bez poškození nově vytvořené tkáně.

Při výplachu a ošetření ústní dutiny:

Roztokem ActiMaris Sensitiv můžeme vypláchnout celou dutinu ústní, příp. vykloktat. Aplikujeme zhruba 1 – 2 polévkové lžíce roztoku a necháme v ústech 30 sekund až 1 minutu působit. Při kontaktu se sliznicí se ihned aktivuje singletový kyslík, který rychle ničí viry, bakterie, kvasinky a plísně. ActiMaris Sensitiv neštípe ani nepálí. Výplachy opakujeme alespoň 3x denně, nejlépe po jídle. Četnost aplikace však není nijak omezena. Pro silnější účinek kyslíku a mořské soli doporučujeme nejíst a nepít ještě alespoň 15 – 20 minut po aplikaci roztoku. Aplikaci roztoku opakujeme podle potřeby až do vymizení obtíží. Zmírnění zánětu a ústup potíží by měl být patrný velmi rychle, již po několika málo aplikacích. Pro zesílení účinku je poté vhodné přímo na postižená místa nanést ActiMaris Gel na hojení ran. V případě chronických těžších zánětů v ústní dutině doporučujeme použít ActiMaris Forte – roztok. Pozn: ActiMaris není určen pro vnitřní užití. Při náhodném polknutí se však není potřeba obávat žádných nežádoucích účinků – ActiMaris je 100% přírodní produkt, bez dalších přidaných chemických látek, konzervantů ani stabilizátorů. Je třeba počítat se slanou a “bazénovou” chutí roztoku.

Při výplachu a ošetření nosní dutiny:

Roztokem ActiMaris Sensitiv můžeme vypláchnout nosní dutinu. K výplachu, tzv. laváži je vhodné použít konvičku určenou k výplachům nosu (dostupná v lékárnách). 1. Při silném zahlenění proveďte nejprve výplach nosu vlažným solným roztokem (konvička vlažné vody z vodovodu + přiložená odměrka mořské soli). 2. Po případném výplachu nosu solným roztokem nebo i bez předchozího výplachu nalijte do konvičky 1 – 2 lžíce ActiMaris Sensitiv roztoku. Roztok neřeďte. 3. Aplikujte pomocí konvičky do nosu. Napolohujte hlavu tak, aby aby roztok hned nevytekl a nechte chvíli působit (alespoň 2 – 3 minuty). Potom se můžete vysmrkat. 4. Postup opakujte i druhostranně.

ActiMaris Gel – na hojení ran a zánětů


Výrazně urychluje hojení ran a zánětů kůže i sliznice. Snižuje zánět, otok, snižuje množství mikrobů v ráně a podporuje tvorbu nové tkáně. ActiMaris Gel je určen k použití i na citlivou či podrážděnou kůži a sliznice dutiny ústní, nosní a genitálií. Při vlhkém hojení dlouhodobě hydratuje postiženou oblast. Jedná se o 100% přírodní produkt bez přidaných chemických látek, konzervantů či stabilizátorů. Je velmi dobře snášen a nemá vedlejší účinky. Je vhodný i pro děti, kojence a alergiky.

Obsahuje aktivní vysoce energetický singletový kyslík, mořskou sůl s minerálními látkami a ionizovanou zásaditou vodu.

ActiMaris Gel je určen na ošetření a urychlení hojení

 • akutních ran – odřeniny, řezné rány, spáleniny, opruzeniny, puchýře, rány po bodnutí hmyzem

 • chronických ran – bércové a diabetické vředy, hnisavé rány, píštěle, dekubity

 • čerstvých pooperačních ran a jizev

 • zánětlivých procesů na kůži i sliznici – akné, afty, opary, záněty dutiny ústní, záněty dásní, zvukovodu, neštovic

 • plísňových infekcí nebo vředů v dutině ústní, nosní a v oblasti genitálií

 • popálenin 1. až 3. stupně

 • vstupních míst katetrů, stomií, PEG trubic a drénů

Jak používat ActiMaris Gel:

při hojení AKUTNÍCH a CHRONICKÝCH RAN:

1. Ránu nejdříve vypláchneme a vyčistíme pod tekoucí vodou, aby se odstranily případné hrubé nečistoty nebo povlaky. 2. Pro rychlý a bezbolestný výplach a ošetření můžeme použít také přípravek ActiMaris Sensitiv roztok. 3. Poté ránu osušíme nebo necháme oschnout. 4. Na ránu jemně naneseme vrstvu ActiMaris Gelu, silnou cca 1 – 2 mm. 5. Následně zakryjeme sterilním krytím – gázou, obvazem nebo přelepíme náplastí. 6. Výměnu obvazů s následnou aplikací ActiMaris Gelu provádíme dle potřeby a stavu rány, ideálně 1 – 2x denně. 7. V případě obtížně odstranitelných obvazů a krytí doporučujeme navlhčit je roztokem ActiMaris Sensitiv po dobu alespoň 5 minut, aby se daly snadněji odstranit bez poškození nově vytvořené tkáně.

při hojení AKNÉ:

Jak gel aplikovat? Pro rychlejší efekt platí pravidlo: Čím častěji, tím lépe. Četnost aplikace není nijak omezená. Aplikujte ideálně 3x denně, minimálně však 2x denně – ráno a večer. Nejdříve důkladně navlhčete např. vatový tampón roztokem ActiMaris Forte nebo ActiMaris Sensitiv (dle závažnosti akné) a očistěte jím postiženou kůži. Následně na oblast vřídků naneste ActiMaris Gel ve vrstvě cca 1 – 2 mm a nechte na kůži působit. Gel bude postupně zasychat (cca 15 min). Účinek aktivního kyslíku však přetrvává 4 – 5 hodin. Na kůži může po zaschnutí zůstat malé množství mořské soli. Přítomnost soli není na závadu. Naopak – mořská sůl má hojivé účinky a dodává kůži potřebné minerální látky. Sůl můžete lehce setřít navlhčeným tampónem. Celý postup opakujte podle potřeby až do vymizení obtíží. Změna by měla být patrná již po několika aplikacích.

při hojení AFT:

Aplikujte alespoň 3x denně. Ideálně po jídle. ActiMaris Gel naneste ve vrstvě 2 – 3 mm přímo na afty a nechte působit. Gel se bude postupně vstřebávat, cca 5 – 10 minut. Aplikaci opakujte podle potřeby až do zmírnění či vymizení obtíží. Změna by měla být patrná již po několika prvních aplikacích. Pokud je v ústech hned několik aft najednou, doporučujeme ošetřit ústa nejdříve roztokem ActiMaris Sensitiv nebo Forte. Nalijte si 2 – 3 polévkové lžíce roztoku a pořádně ústa vypláchněte. Poté na jednotlivé afty naneste ActiMaris Gel.

při hojení OPARŮ:

ActiMaris Gel na hojení naneste přímo na opar ve vrstvě 1 – 2 mm a nechte působit. Gel naneste nejlépe ihned, jakmile se opar začne rozvíjet. Aplikujte ze začátku co nejčastěji, aby se zastavil proces rozvoje oparu, třeba i 3x během prvních 30 minut. Potom alespoň 3x denně. Gel vysychá zhruba 15 minut. Na rtu/kůži může poté zůstat malé množství mořské soli, která není na závadu, naopak. Sůl můžete lehce setřít navlhčeným tampónem. Aplikaci opakujte podle potřeby až do zmírnění, vymizení obtíží. Změna by měla být patrná již po několika prvních aplikacích.

ActiMaris NASAL Sprej – do dutiny nosní

ActiMaris NASAL Sprej je určen k aplikaci na nosní sliznici. Je účinný v těchto indikacích:

 • Rýma – infekční, vazomotorická, alergická

 • Infekce způsobená viry, bakteriemi i plísněmi

 • Akutní a chronický zánět nosní sliznice a vedlejších nosních dutin

 • Rhinitis medicamentosa – tzn. zánět v důsledku zneužívání sympatomimetických nosních sprejů a kapek

 • Chronická stafylokoková infekce nosní sliznice

 • Krusty na nosních sliznicích

 • Přidružený zánět sluchové trubice a středního ucha

 • Stavy po chirurgických zákrocích v nosní dutině a na vedlejších nosních dutinách

 • Prevence a eliminace multirezistentních bakterií MRSA / VRE na nosní sliznici


ActiMaris_NASAL_Sprej_20-ml
.pdf
Download PDF • 1.96MB

Doporučené dávkování

Dospělí a děti od 2 let věku: 4 až 5krát denně vždy 2 vstřiky do každé nosní dírky. Lze používat i během těhotenství a kojení. Malé děti (mladší 2 let) a kojenci: 2 až 3 krát denně 1 až 2 vstřiky do každé nosní dírky. Při použití přípravku ActiMaris NASAL Sprej by kojenci a malé děti neměli být pokládáni na záda, nýbrž na bok. Jejich hlavu je přitom třeba mírně nadzvednout. V případě malých dětí a kojenců aplikaci vždy předem konzultujte s dětským lékařem. V případě silnějších infekcí a v případě hlenovitých nebo hnisavých povlaků na nosních sliznicích lze ActiMaris NASAL Sprej používat 2 až 3 krát denně a jeho použití kombinovat s výplachy nosu ActiMaris Sensitiv roztokem nebo s aplikací ActiMaris Gel na rány. Při doporučeném dávkování je objem 20 ml (100 μl při každém vstřiku) dostačující pro léčbu po dobu 7 až 10 dní (cca 200 vstřiků). Přípravkem ActiMaris® NASAL Sprej se nemůžete předávkovat a nemá ani žádné systémové účinky. Po kontaktu a reakci se sliznicí se roztok rozloží na vodu, sůl a kyslík. Stejně tak není možné vytvořit si na tento roztok závislost / návyk.

ActiMaris OROPHARYNX – do dutiny ústní


ActiMaris OROPHARYNX Sprej lze profylakticky a terapeuticky použít na záněty, infekce a rány ústní dutiny, hltanu a hrtanu, jako jsou:

 • Záněty dutiny ústní (dásní, jazyka, patra)

 • Akutní i chronické záněty hltanu a krčních mandlí

 • Akutní a chronické záněty hrtanu

 • Záněty hltanu a hrtanu vyvolané refluxem

 • Kvasinkové infekce (moučnivka, stavy po ozáření, …)

 • Sucho v ústech a hltanu

 • Zápach z úst

 • Stavy po chirurgických zákrocích (operace krčních mandlí, operace měkkého patra pro chrápání, operace pro nádorová onemocnění, …)

 • Prevence multirezistentních bakterií MRSA / VRE

 • Záněty dolních dýchacích cest: roztok lze inhalovat pomocí tzv. ultrazvukového rozprašovače (velikost částic aerosolu 3 až 5 μm) cca 2 až 3krát denně podle potřeby. Za tímto účelem opatrně odšroubujte uzávěr a roztok nalijte do vhodného ultrazvukového rozprašovače. Nejprve se však v tomto případě poraďte se svým lékařem.Doporučené dávkování

Dospělí a děti od 2 let věku: 4 až 5krát denně (vždy po cca 4 hodinách) 1 až 2 vstřiky. Lze používat i během těhotenství a kojení.

Malé děti (mladší 2 let) a kojenci: 2 až 3krát denně 1 až 2 vstřiky (podle potřeby). V případě malých dětí a kojenců aplikaci vždy předem konzultujte s dětským lékařem.

Při doporučeném dávkování je objem 50 ml (140 μl při každém vstřiku) dostačující pro léčbu po dobu cca 3 týdnů (cca 360 vstřiků). Přípravkem ActiMaris OROPHARYNX Sprej se nemůžete předávkovat, a nemá ani žádné systémové účinky. Po styku a reakci se sliznicí se roztok rozloží na vodu, sůl a kyslík. Stejně tak není možné vytvořit si na tento roztok závislost.

Alternativně nebo doplňkově lze, pro umožnění aplikace při obtížích v níže položených oblastech krku nebo v dolních dýchacích cestách, roztok inhalovat pomocí tzv. ultrazvukového rozprašovače (velikost částic aerosolu 3 až 5 μm), (cca 2 až 3 krát denně podle potřeby). Za tímto účelem opatrně odšroubujte uzávěr a roztok nalijte do vhodného ultrazvukového rozprašovače. Nejprve se však v tomto případě poraďte se svým lékařem.


Veškeré informace a fotografie jsou čerpány z hlavní stránky značky ActiMaris.

Neváhejte a stavte se k nám do lékárny pro produkty ActiMaris. Moc se na Vás tešíme!


Vaše Lékarna Masarova
Commentaires


bottom of page