top of page

Nová značka OZONIDY

Nyní u nás v lékárně můžete naleznout novou značku OZONIDY, která slouží pro inovativní účinné hojení na bázi ozonu. Zde můžete naleznou přehled produktů, které u nás od této značky naleznete, a jejich popis (bližší informace u nás v lékárně).


DOLAREN® emulgel je vysoce účinný zdravotnický prostředek z řady Ozonidy pro úlevu od bolesti a podporu hojení kloubních, svalových a šlachových zánětů, otoků, podlitin a poranění. Obsahuje patentovanou složku OzoilE®, která je unikátní kombinací ozonu a extra panenského olivového oleje.

  • OZONIDY jako produkt vzniklý ozonizací extra panenského olivového oleje působí lokálně protizánětlivě a rychle zmírňují bolest v postižené oblasti. BIOPEROXIDY a KYSLÍK uvolněné z ozonu na kůži ošetřené emulgelem rychle napomáhají zklidnění v místě zánětu či poranění a vedou k regeneraci a obnově poškozené funkce. VITAMIN E acetát zvyšuje protizánětlivý účinek ozonidů.

Dolaren A5
.pdf
Stáhnout PDF • 669KB

DOLAREN-klinická-studie
.pdf
Stáhnout PDF • 3.71MB


NEUROFISIODOL® emulgel je vysoce účinný 100% přírodní zdravotnický prostředek na periferní neuropatie a neuralgie (bolestí způsobené postižením nervů).

  • Účinná a přírodní alternativa syntetických lokálních protizánětlivých a analgetických léků a přípravků. Je praktický a snadno použitelný. NEUROFISIODOL® obsahuje patentovanou složku OzoilE®, která je unikátní kombinací ozonu a vysoce kvalitního extra panenského olivového oleje.

NEUROFISIODOL
.pdf
Stáhnout PDF • 477KBDERMOZOIL® krém na dermatitidy je zdravotnický prostředek pro podporu hojení kožních zánětů (atopická, seboroická, ekzematózní, alergická, kontaktní dermatitida) i nezánětlivých dermatóz. Vysoce účinná přírodní alternativa antimikrobiálních a protizánětlivých lokálních léčivých přípravků a kortikoidů.


  • NA PLEŤ I POKOŽKU TĚLA: k prevenci a podpoře léčby všech forem dermatitid a dermatologických onemocnění, které se projevují zánětem, podrážděním, zarudnutím, svěděním, vysušováním a odlupováním pokožky. Na akutní i chronické kožní záněty.

Snižuje zánět, podráždění, zarudnutí a svědění.

Působí antimikrobiálně. Eliminuje bakterie, viry, plísně.

Pokožku zklidňuje, nevysušuje, zvláčňuje.

Pomáhá obnovit přirozenou ochrannou funkci pokožky.


  • JAK POUŽÍVAT? Naneste na celou postiženou oblast a 5 cm do jejího okolí. Krém do pokožky jemně vmasírujte. Aplikaci opakujte 2-3x denně.

Doba trvání léčby závisí na velikosti ošetřované oblasti a rychlosti reakce na terapii. Nejsou známy žádné případy vedlejších či alergických projevů. Pokud by nastaly, přerušte aplikaci a poraďte se s lékařem. Nejsou známy žádné případy interakce s léky a jinými léčivými látkami.


pribalova-informace-DERMOZOIL
.pdf
Stáhnout PDF • 1.92MB

PROCTEN® krém na hemoroidy je jedním z nejúčinnějších zdravotnických prostředků pro rychlé hojení hemoroidů, zánětů a poranění konečníku.Účinněsnižuje zánět, svědění, pálení a zarudnutí. Pomáhá ulevit od bolesti, urychluje hojení.

  • NA HEMOROIDY, ZÁNĚTY I PORANĚNÍ KONEČNÍKU

K hojení a prevenci při potížích způsobených hemoroidy, záněty sliznice konečníku včetně ulcerujících proktokolitid, análních fisur.

Působí protizánětlivě, snižuje zánět, zarudnutí, svědění, pálení a otok.

✔ Zpevňuje cévní stěnu, snižuje krvácivost.

✔ Obnovuje poškozenou tkáň, stimuluje tkáňovou regeneraci a epitelizaci.


JAK POUŽÍVAT?

Důkladně umyjte postižené místo vodou. Opláchněte vodou a osušte.

  • Zánět sliznice konečníku: upevněte na tubu rektální aplikátor a aplikujte na postiženou plochu večer, ráno a po každém vyprázdnění, dokud nedojde ke zlepšení.

  • Hemoroidy a ragády: aplikujte přípravek přímo na postiženou plochu.

Doba trvání léčby závisí na velikosti ošetřované oblasti a rychlosti reakce na terapii. Nejsou známy žádné případy vedlejších či alergických účinků. Pokud by nastaly, přerušte aplikaci a poraďte se s lékařem.

PROCTEN
.pdf
Stáhnout PDF • 810KB

PSOZOIL® krém na lupénku je zdravotnický prostředek pro prevenci a podporu léčby a hojení psoriázy (lupénky), dermatitidy a dalších kožních zánětů. Vysoce účinná přírodní alternativa antimikrobiálních a protizánětlivých lokálních léčivých přípravků a kortikoidů.

  • PRO PÉČI O POKOŽKU S LUPÉNKOU

NA PLEŤ I POKOŽKU TĚLA: k prevenci a podpoře léčby lupénky a dermatologických onemocnění, které se projevují zánětem, infekcí, podrážděním, zarudnutím, svěděním, vysušováním a odlupováním pokožky. Na akutní i chronické kožní záněty.

Redukuje zánět, podráždění, zarudnutí, svědění a deskvamaci (olupování kůže).

Působí antimikrobiálně. Eliminuje bakterie, viry, plísně.

✔ Pokožku zklidňuje, nevysušuje, zvláčňuje.

Pomáhá obnovit přirozenou ochrannou funkci pokožky. Působí proti nedostatku lipidů a změnám kožní bariéry.


JAK POUŽÍVAT?

Naneste přímo na celou postiženou oblast a 5 cm do jejího okolí. Krém do pokožky jemně vmasírujte. Aplikaci opakujte 2-3x denně.

Doba trvání léčby závisí na velikosti ošetřované oblasti a rychlosti reakce na terapii. Nejsou známy žádné případy vedlejších či alergických projevů. Pokud by nastaly, přerušte aplikaci a poraďte se s lékařem. Nejsou známy žádné případy interakce s léky a jinými léčivými látkami.


pribalova-informace-PSOZOIL
.pdf
Stáhnout PDF • 1.90MB

BANIVAL® krém je novinkou na českém trhu určenou pro hojení a prevenci zánětů v oblasti zevních genitálií u mužů. Obsahuje patentovanou složku OzoilE®, která je unikátní kombinací ozonu a extra panenského olivového oleje.

  • ÚLEVA PŘI ZÁNĚTU ŽALUDU A PŘEDKOŽKY

BANIVAL® krém je účinný v rámci hojení a prevence zánětu v případě:

✔ balanitidy (zánět žaludu) ✔ balanopostitidy (zánět žaludu a předkožky) ✔ fimózy v důsledku balanopostitidy (zúžení předkožky v důsledku zánětu) ✔ lichen (zánětlivé svědivé kožní onemocnění v oblasti genitálií)

Působí silně protizánětlivě a antimikrobiálně (na bakterie, viry a plísně). Ulevuje od podráždění, svědění a pálení v intimních partiích. Na rozdíl od lokálních kortikosteroidů BANIVAL® krém současně podporuje a urychluje regeneraci tkání.

JAK POUŽÍVAT?

Před aplikací přípravku BANIVAL® krém je nutné provést hygienu intimních partií. Po umytí opláchněte vodou a osušte.

Následně na postiženou oblast aplikujte BANIVAL® krém 2x denně (ráno a večer) v tenké souvislé vrstvě po dobu 5 dnů. Celková délka používání BANIVAL® krém se může individuálně lišit v závislosti na rychlosti zmírnění nebo vymizení potíží.

Případy přecitlivělosti nebo vedlejších účinků nejsou známy. Pokud se však objeví, přerušte aplikaci a poraďte se s lékařem.

BEZ KORTIKOIDŮ – BEZ LEPKU – BEZ BARVIV – BEZ PARFEMACE – BEZ ALERGENŮ


BANIVAL-nahled
.pdf
Stáhnout PDF • 4.85MB

VULVOVAGI® sprej je vysoce účinný 100% přírodní zdravotnický prostředek na bázi ozonidů. Pro podporu léčby a prevenci vaginálních potíží – vaginální suchosti, výtoku, svědění a pálení v důsledku bakteriálních, virových a kvasinkových vaginóz a vaginitid. Účinná a přírodní alternativa lokálních antimikrobiálních a protizánětlivých léčiv a přípravků. Je praktický a snadno použitelný.

VULVOVAGI® obsahuje patentovanou složku OzoilE®, která je unikátní patentovanou kombinací ozonu a vysoce kvalitního extra panenského olivového oleje.


VULVOVAGI-nahled-verze
.pdf
Stáhnout PDF • 818KB


OTORIG® ušní kapky jsou vysoce účinný zdravotnický prostředek pro úlevu od bolesti a podporu hojení zánětů kůže vnějšího zvukovodu. Účinná přírodní alternativa k lokálním antimikrobiálním a protizánětlivým lékům a přípravkům. OTORIG® neobsahuje žádnou chemickou léčivou látku.

  • PRO PREVENCI A PÉČI O UCHO

✔ NA ZÁNĚTY UCHA: akutní a chronický zánět zevního ucha, zvukovodu, otomykóza, zánět blanky bubínku (bulózní hemoragická myringitida), ekzém, keratóza. Vhodný i pro ušní hygienu.

✔ Působí antimikrobiálně, snižuje zánět, rychle ulevuje od bolesti,

✔ Změkčuje a uvolňuje ušní maz,

✔ Chrání kůži zvukovodu a snižuje svědění při nedostatečné tvorbě ušního mazu,

✔ Zklidňuje a předchází zánětu v důsledku používání naslouchacích aparátů nebo zvukovodových chráničů sluchu,

✔ Chrání ucho před nepříznivými faktory prostředí (prach, nečistoty).


JAK POUŽÍVAT?

Nasměrujte kapátko do zvukovodu. Současně nakloňte hlavu na druhou stranu. Dospělí: 3-4 kapky dvakrát denně. Děti: 1-2 kapky dvakrát denně.

Doba trvání léčby závisí na rychlosti zlepšení či vymizení příznaků. Nejsou známy žádné případy vedlejších či alergických účinků. Pokud by nastaly, přerušte aplikaci a poraďte se s lékařem.


Otorig-usni-kapky-pribalova-informace
.pdf
Stáhnout PDF • 931KB

Veškeré informace a fotografie jsou čerpány z oficiální stránky Ozonidů.

Doufáme, že se Vám nějaký z produktů značky Ozonidy zalíbil a navštívíte naši lékárnu, abyste zjistili bližší informace od našich zkušených magistrů.


Vaše Lékárna MasarovaComments


bottom of page